Fenerbahçe

Volkan Demirel Konusunda Resmi Açıklama Geldi!

Teknik direktörlük görevine Phillip Cocu’nun getirilmesiyle birlikte Fenerbahçe’de kaleci Volkan Demirel’in takımda kalıp kalmayacağı tüm Fenerbahçeliler için merak konusu olmaya başladı. Volkan Demirel’in menajeri Erdinç Şehit, tecrübeli kaleci ile ilgili önümüzdeki sezon için önemli açıklamalarda bulundu.

Sözleşme için masaya oturuldu mu?

Şehit, Volkan Demirel ile yeni sözleşme imzalanması konusunda bir görüşme yapıp yapmadıkları üzerine, ”Volkan Demirel için şuanda bir görüşme yapmış değiliz. Fakat ben menajeri olarak Fenerbahçe’de kalma konusunda yönetimle herhangi bir sıkıntı yaşanacağına inanmıyorum. Volkan Demirel’in Fenerbahçeliliği tartışılmaz bir durumdadır ve bu yüzden her türlü kolaylık sağlanacaktır bu ilişki için. Ama şu an için 1 yıl ya da 2 yıl kalacak diyemem bunun için şuan çok erken” ifadelerini kullandı.

“Yeni kalecinin gelmesi Volkan’ı etkileyeceğini düşünmüyorum”

Kameni ile yolların ayrılacağı şeklinde çıkan haberlerin Fenerbahçe’de kale mevkisini ne yönde etkileyeceğini ve bu durumun Volkan Demirel için ne gibi unsurlar yaratacağını değerlendiren Şehit, ”Kameni’nin ayrılma durumu olabilir. Yeni kaleci de takıma gelebilir. Ben bu durumu normal karşılıyorum gidişat onu gösteriyor. Tabi ki bu durumun Volkan’ı etkileyeceğini düşünmüyorum” ifadesini kullandı.

“Sözleşme süresi Volkan Demirel için hiçbir önem taşımıyor”

Sözleşme konusunda nasıl bir düşünceleri olduğu konusunda ise Erdinç Şehit şu ifadeleri kullandı: ”Volkan Demirel’in Fenerbahçe’ye olan sevgisini, bağlılığını tüm Fenerbahçe taraftarının yanında Türk spor tarihi de bilmektedir. Sözleşmenin süresi çok önemli değil bu sözümü Volkan Demirel’in bahsettiğim bağlılıktan dolayı rahatça söyleyebilirim.” İfadelerini kullandı. Volkan Demirel’in geçen sezonki istatistikleri Fenerbahçe’deki 16.sezonunu geçirmiş olan tecrübeli kaleci, geçen sezon 30 futbol müsabakasında ilk 11’de yer buldu ve 2653 dakika sahada kaldı. Volkan Demirel’in sözleşmesi, 31 Mayıs 2018 tarihinde son bulmuştur.

Fenerbahçe’nin efsane olma yolunda biri olan Volkan Demirel’in önümüzdeki sezon için kaderi bu hafta içerisinde kesinleşecek. Geçtiğimiz sezon 1 yıllık sözleşme yapılmasından memnun olmayan Volkan Demirel’in iki yıl daha Fenerbahçe’de oynamak ve futbolu Sarı Lacivertliler’de bırakmayı planlıyor. Tecrübeli kaleci, ligin sona ermesiyle bu isteğini bizzat Ali Koç’a iletirken, kulüpte bu durum ile ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı. Bu belirsizlik Volkan Demirel’i rahatsız etse de yönetimden gelecek haberi saygıyla beklemektedir. Başkan Ali Koç, konuyu sportif direktör Damien Comolli ve teknik direktör Philipp Cocu’ya bıraktı.

 

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker