FutbolTrabzonspor

Ünal Karaman’dan Detaylı Açıklamalar

Trazonspor’un yeni teknik direktörü Ünal Karaman, düzenlediği basın toplantısıyla gündeme damga vurdu. Trabzonspor’un son durumunu değerlendiren Ünal Karaman “Geldiğim andan itibaren şunu söyledim; benim hayatım hep adalet üzerine kurulu. Onun için geldiğimizde ekip arkadaşlarımızla paylaştığımızda şöyle bir şeyin yapılmasını uygun gördük. Altyapıda görev yapan arkadaşlarımızdan, 1461’de görev yapan arkadaşlarımızdan bir rapor istedik, bu raporu Özkan hocamızın olduğu ortamda değerlendirip kampa katılacak oyuncularla alakalı, onların bize sunduğu oyuncularla bir kadrosu oluşturduk. Her oyuncuyu tanıma fırsatım olacak. Altyapı, 1461 hocalarımız ve Özkan hocanın görüşleri benim için önemli olmuştur. Bizim birimimiz içinde bir ayrı gayrı söz konusu değil. Biz bütünüz, bütünde biriz ve hepimizin ortak amacı Trabzonspor” dedi.

Transfer konusunda mali durumlardan dolayı hızlı hareket etmediklerini söyleyen Karaman şöyle devam etti “Şu zorluğu ifade edebilirim. Trabzonspor güçlü ve köklü bir camia ama bu camiada da zaman zaman eksiklikler söz konusu olabilir. Bizim zorluğumuz şu; banttan kasetten, videodan oyuncu izlemek çok zor. İnce eleyip sık dokuyoruz ki, aidiyet duygusu içinde bir sorumluluk hissediyoruz. Bu sorumluluk duygusu içerisinde camiamıza zarar vermeden, kulüp bütçesini fazla zorlamadan makul rakamlarla yüksek enerji alacağımız oyuncular bulmaya çalışıyoruz. Takıma katacağımız oyunculardan en önemli olanı savunma bölgemizdeki oyuncular. Formamıza uygun olabilecek, sorumluluk duygusu içinde Trabzonspor’a cevap verebilecek tarzda, o karaktere saha içerisinde futbol yeteneği ile örtüştürüp harman yapmış bir oyuncu arayışımız devam ediyor. Kulübümüzün mali durumunu herkes biliyor. Kulübümüzü çok zora sokmayacak şekilde arayış içindeyiz. İnşallah en kısa zaman içerisinde oyun kadromuzu gerçekleştiririz.”

Ünal Karaman, bir uyarı da A takıma yükselttiği genç oyunculara yaptı: “Abdülkadir Parmak, Muhammet Beşir, Bahadır, Cafer, Sefa gibi arkadaşlarımız kamp kadrosu içinde. Bir tek şeyi ifade edeyim, kimliğinde doğum yeri Trabzon yazıyor olması demek sevdayı yüreklerinde hissetmiş, aidiyet duygusunu sonuna kadar hissetmiş, Trabzonspor için sonuna kadar her şeyini vermiş tipler diye algılamanızı doğru bilmiyorum. Yani Trabzon kimliği demek her şeyiyle beraber ‘Ben Trabzonspor’u alır başımın üstünde taşırım’ anlamına gelmiyor. Onun için kim bu acıyı bizimle paylaşacak, kim adamım diyecek sahada mücadele edecek, kim gelecek ben burada en önemli parçayım diyerek kendi yüreğini ortaya koyacak, onlarla devam edeceğiz. Bu mevcut kadromuzdaki oyuncular için de geçerli. Ruhu, yüreği burada değilse beni şampiyon yapacağını da bilmiş olsam, ben onun nazını çekmem. Burada herkes ayağını yere basacak. 18 yaşındaki oyuncu kalkıp da menajerlerle karşıma çıkmayacak.”

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker