BeşiktaşFutbol

Şenol Güneş’ten Çarpıcı Açıklamalar

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren açıklamalarda bulundu.

“Güney Kore’deyken alt yapıdan çıkardığım iki futbolcu, geçtiğimiz gün Almanya karşısında forma giyiyordu. Bu gurur verici. Talisca ve Tosic’e çok teşekkür ediyorum. Hem çok büyük emek verdiler, hem de çok fedakârlık yaptılar. Para da kazandılar. Vida şu anda milli takımda bulunuyor. Temennim Oğuzhan, Tolgay, Gökhan ve Caner de Dünya Kupası’nda olsun. Oyuncularımız hep en üst seviyede olsun.

Gelene gidene bakmak yerine, elimizdekinin kıymetini bilmek gerekir, yönetime de böyle söyledim. Talisca ve Tosic gitti, sık sık değişiklik olduğu için, ne olduğunu da bilemiyorum. Ben gelenlere bakacağım. Herkesle dost olacağız ama kimseden korkmayacağız. Yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınıza değiştirirseniz ya yolunuzu ya dostunuzu kaybedersiniz. Geçen seneki futbolumuzu geliştirmemiz gerekiyor. Taraftarımıza ödememiz gereken bir borcumuz var.”

Kadronun durumunu da değerlendiren Şenol Güneş, kalacak ve gidecek oyuncuların da kimler olduğunu söyledi. “Negredo seneye bizimle olmayacak. Dün geldi tesislere. “İdmana çıkmana gerek yok” dedim. Oğuzhan’dan bu sezon çok şey bekliyorum. Vagner Love kulüp bulamazsa bakacağız durumuna. Çok iyi oyuncu. Her tarafı futbolcu adamın, golcülüğü de var. Ama tutmadı ne yapalım. Lens iyi bir oyuncu ama teklif gelmesi durumunda değerlendiririz. Mitrovic’in durumunu bilmiyorum, gider ya da kalır.  Önce içeride sonra dışarıda kazanacağız. İçeride dediğim; yönetim, teknik heyet, futbolcular. Sonra zaten dışarıda kazanırız. Tolgay’a, ‘Seni istiyorlarsa git. Ben seni oynatmayacağım’ dedim. ‘Sen benim babamsın’ dedi. ‘Ne babası’ dedim. Oynattığım zaman ağzını açmıyor, oynatmadığım zaman şikayet ediyor. Atiba’nın 1 yıl daha kalmasından yanayım, onun da kalma düşüncesi var diye düşünüyorum. Başkan açıklar zaten gerisini.”

Samimi açıklamalarına istediği ve adı geçen transferler hakkında da devam eden Güneş “Aboubakar olmaz, çok para. Alabilseydik ilk zamanda alırdık. Mario Gomez düştü artık. Ersan’ı sol ayaklı olduğu için alternatif olarak istedim. Beşiktaş’ta bırakmak istiyor. Oynarsa oynatacağım. Yardımcı hocalığa da alışır. Ağabeylik de yapar. Vida veya Pepe’nin yerine almıyorum onu. Pepe-Vida giderse 1 tane as stoper istiyorum. Burak Yılmaz ile ilgili bana gelen bir şey yok, transferle ilgili bir şey yok. Trabzonspor’dan alman mümkün değil zaten, finansal olarak mümkün değil. Rafael ve Opare gündemde yok. Bir tek Lang’ı düşündük ama o da gitti. Gökhan bu sene ya oynayacak ya da gidecek. Başka yolu yok.” şeklinde  konuşarak sözlerini bitirdi.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker