Dünya KupasıFutbolTransfer Haberleri

İspanya’da Şok Ayrılık

İspanya Milli Takımı Yeni Teknik Direktörü Kim Olacak?

2018 Dünya Kupası’na iki gün sonra Portekiz ile yapacağı mücadeleyle başlayacak İspanya’da şok bir ayrılık yaşandı. İspanya Futbol Federasyonu, Real Madrid’le anlaştığını ve Dünya Kupası’ndan sonra milli takımı bırakacağını açıklayan teknik direktör Julen Lopetegui’nin görevine son verdi.

İspanya Futbol Federasyonu başkanı Luis Rubialez düzenlediği basın toplantısında “Lopetegui, bilgimiz olmadan Real Madrid’e imza attı. İhanete uğramış hissetmiyorum ama olması gereken buydu. Çok iyi bir teknik adamdı ancak bu davranışı kabul edemezdik.” Açıklamasını yaptı. Futbolcuların bu durumu nasıl karşıladığının sorulması üzerine ise “Oyuncularla konuştum, durumu anlayışla karşıladılar. Yeni gelecek antrenörle birlikte Dünya Kupası’nı kazanmak için her şeyi yapacaklar” dedi.

Yeni Teknik Direktör Hierro 

Yaşanan bu ayrılığın ardından hiç zaman kaybetmeden milli takımın başına eski milli oyuncu Fernando Hierro getirildi. Futbolculuk kariyerinde Real Madrid’ten tanınan 51 yaşındaki teknik adamın takımda yaşanan değişim rüzgârının ardından neler yapacağı merak konusu.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker