Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin Yeni Sportif Direktörü Hamlelerine Başladı

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe başkanı Ali Koç tarafından takımın her türlü çalışmalarını üstlenecek olan Damien Comolli göreve getirilmişti. Ünlü ismin ilk icraatları, teknik adam değişikliği ve yeni oyuncuların takıma katılmasına uygun şekilde gerçekleşti.

Comolli’nin görüşmeye gittiği teknik adamların listesi bir hayli güçlü. Yeni bir teknik adamın göreve getirileceği beklendiği için, taraftarlar tarafından basın üzerinden Comolli nin çalışmaları yakından takip edilmeye başlandı.
Comolli’nin futboldan sorumlu isimleri seçmek dahil üst seviye yetkilere sahip, bu durum özellikle gençlerin nasıl yetiştirileceğinin merak edilmesine neden oldu. Antrenman tesisleri için Fenerbahçe futbol takımının yeterli seviyede olduğunu belirtti. Pek çok takımdan iyi tesis ve koşullara sahip olunduğunu belirtmesi dikkat çekti. Fenerbahçe’nin genç oyuncu scout ekibine sahip olmaması ise Comolli tarafından ilginç olarak tanımlandı.

Taraftarlar ve yönetim tarafından teknik direktör sorununu çözmesi bekleniyor. Uzun vadede katkı sağlayacak, kısa dönemli veya bir kaç mağlubiyetin ardından teknik direktör değişikliğine gidilmeyecek şekilde bir sistem oluşturulmak istendiği belirtildi. Bunun içinse tüm yetki Comollide olacak. Takıma kısa sürede başarıyı getirecek, takımı istendiği şekilde kuracak kişi olması ümid ediliyor. Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolunda, taraftar desteğini sağlayacak isim olacağı düşüncesi, sorumluluğunu da arttırıyor.

Şartlara uygun bir takım düzeni oluşturulacağı açıklandı. FFP şartlarına uygun bir takım yapısı oluşturulacağı, özellikle hücumda, savunmada ve orta saha bölgesinde farklı tipteki futbolcuların transfer edileceği vurgulanıyor. Bunun uzun süredir gerçekleştirilememiş olması , Yıldırım yönetiminin de tepki çekmesine yol açmıştı. Comolli’nin başarılı sonuçlara ulaşılabileceği teknik adamlarla ilgili teknik direktörlerle ilgili rapor hazırladığı öğrenildi.

Galibiyetten çok, göze hoş görünen bir futbol oynanması gerektiğini vurgulayan Ali Koç’un Fenerbahçe futbol takımı hedeflerine ulaşabilecek bir teknik adam düşünülüyor. Bunun için temelde hücum futbolu öncelikli olarak, beklenen katkıyı sağlayabilen, savunma futbolu anlayışından uzak ve atak odaklı bir oyun sistemi hedefine uygun teknik adam ve oyuncuların kadroya alınacağı belirtildi. Fenerbahçe takımında yapılan ve yapılması düşünülen değişikliklerden ötürü Aykut Kocaman’ın gitmesine taraftarlar tarafından kesin gözüyle yaklaşılıyor.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker