Dünya KupasıFutbol

Dünya Kupası’nda Son 16’ya Kalan Takımlar

2018 Rusya Dünya Kupasında iki grupta karşılaşmalar bitti ve son 16’nın 2 eşleşmesi belli oldu.

Dünya kupasında A ve B grubunun tüm maçları oynandı. A grubunda Uruguay ve Rusya, B grubunda İspanya ve Portekiz dünya kupasında son 16 turuna yükselmeye hak kazandı. Uruguay grubu hiç gol yemeden tamamladı. A grubunda Suudi Arabistan ve Mısır, B grubunda ise İran ve Fas turnuvaya veda etti. Kurallar gereği turnuva da A grubunun 1.si, B grubunun 2. İle B grubunun 1.si A grubunun 2.si ile oynuyor. A grubunu 3 galibiyetle 9 puanla lider bitiren Uruguay B grubunu 1 galibiyet, 2 beraberlik ile 2.bitiren Portekiz ile karşılaşacak. B grubunu ise gol fazlası lideri İspanya A grubunu 2.sırada bitiren 6 puanlı ev sahibi Rusya ile karşılaşacak. Dünya kupasında son 16 turu karşılaşmaları bu hafta sonu yapılacak.

MAÇ TARİHLERİ

Ronaldo’lu Portekiz ile Muslera’lı Uruguay arasında oynanacak maçın yeri ve saati belli oldu. Karşılaşma 30 Haziran Cumartesi günü saat 21 de Soçi’de bulunan Fisht stadında oynanacak.

Ev sahibi Rusya’nın İspanya ile oynayacağı maç ise başkentte olacak. 1 Temmuz Pazar günü oynanacak maç Türkiye saati ile 17.00’de başlayacak.

SON 16’YA NASIL GELDİLER?

A grubunun lideri Uruguay 3 maçını da galibiyet ile tamamladı. Önce Mısır ve Suudi Arabistan’ı 1-0 ile geçti ardından ev sahibi Rusya’yı 3 – 0 gibi net bir skorla yendi ve 9 puan toplayarak grupta lider oldu.

A grubunu 2. tamamlayarak son 16 ya katılmaya hak kazanan Rusya ise Mısır ve Suudi Arabistan’ı yendi Uruguay’a yenilerek 6 puanla 2.oldu ve İspanya ile eşleşti.

B grubunun lideri İspanya, Portekiz ve Fas ile berabere kaldı. İspanya İran’ı 1-0 yendi ve gol fazlası ile Portekiz’in önünde grubu lider tamamladı.

Portekiz B grubunu 2.sırada bitirdi. İspanya gibi grupta ilk ve son maçlarda berabere kaldı, 2. maçını kazandı. Portekiz ve İspanya grubun ilk maçında 3-3 berabere kaldı. Portekiz ikinci maçında Fas’ı 1-0 yendi. Son maçta İran ile 1-1 berabere kaldı.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker