Dünya KupasıFutbol

2018 Rusya Dünya Kupası: Fransa Takım Analizi

C Grubunun Favorisi...

Dünya kupası şampiyonluğunu tadan 5 Avrupa takımından biri olan Fransa kadrosundaki yetenekli oyuncular ve her görev alanında geniş bir oyuncu havuzuna sahip olması ile son zamanlarda en çok konuşulan takımlardan biri olmayı başardı. Rusya’da gerçekleşecek olan turnuvanın favorilerinden biri olan Fransa Milli Takımının teknik direktörü de Fransa futbol tarihinin en başarılı dönemi olarak tanımlanan, 1998 Dünya kupası ve 2000 Avrupa Şampiyonası’nı kazanan takımın kaptanı Didier Deschamps olacak. Deschamps mutlu sona ulaşma konusunda ilk adım olarak takımını Avustralya, Peru ve Danimarka ile birlikte bulunduğu C grubundan çıkarmayı hedefliyor.

Temmuz 2012’de Avrupa Şampiyonası sonrasında görevinden ayrılan Laurent Blanc koltuğu Didier Deschamps’a devrettikten sonra Fransa milli takımı 3. Kere büyük bir turnuvaya hazırlanıyor. Fransa’nın ev sahipliği yaptığı Euro 2016’yı kendi evlerinde finalde dramatik bir şekilde kaybeden Fransa Milli takımı bu sezon Dünya Kupası elemelerinde Belarus deplasmanındaki beraberlik dışında 9 maçtan 7 galibiyet aldı ve bu durumda İsveç ve Hollanda’nın önüne geçip gruptan birinci olarak çıkmalarını sağladı. Rusya’ya doğrudan bilet alan takımın bu hakkı elde etmesinin ardından Fransa Futbol Federasyonu Didier Deschamps’ın sözleşmesini 3 yıllığına uzatarak 2020 Avrupa Şampiyonasında da takımın başında olmasını isteyerek teknik adama duydujları güveni gözler önüne serdi.

Fransa milli takımı hazırlık aşamasında ilk olarak 2017 yılının Kasım ayında Galler’i 2 – 0 mağlup etti. Köln’de de Almanya ile 2 – 2 berabere kalan Fransa Mart 2018’de Kolombiya’ya 3 – 2 mağlup oldu. Saint Petersburg’da ev sahibi Rusya ile oynadıkları hazırlık maçını da 3 – 1 alan Fransa ondan sonra İrlanda’ya karşı da 2 – 0’lık bir galibiyet aldı. Üst klasmanda yer alan İtalya ile de hazırlık maçına çıkan Fransa o maçı da 3 – 1’lik bir sonuçla sona erdirdikten sonra son olarak ABD ile 1 – 1 berabere kaldı.

Dünya Kupası kadrosunu netleştirmek için Avrupa Ligi’nin finalinin geçmesini bekleyen Deschamps turnuvada bulunan teknik direktörler arasında belki de işi en zor olanıydı zira turnuvada iddialı olabilme kapasitesine sahip 3 ayrı kadro çıkaracak kaliteye sahip bir futbolcu havuzuna sahip olan Fransa’nın 23 kişilik kadroyu belirlemesi oldukça zordu.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker