Dünya KupasıMaç Analizleri

2018 Dünya Kupası İsveç – İngiltere

Dünya Kupası çeyrek final maçında İsveç-İngiltere karşılaşacak. İsveç-İngiltere maçı Samara Arena’da oynanacak. İsveç-İngiltere maçı Türkiye saati ile 17.00’da başlayacak ve TRT1 ekranlarından yayınlanacak.

Yarı Final Yolunda

2018 Dünya Kupası çeyrek final mücadelesi İsveç-İngiltere arasında gerçekleşecek. Çeyrek finale kalarak büyük bir başarı gösteren İsveç, yarı finali görmeyi istiyor. Tarihinde ilk kez seri penaltılar sonucunda yüzü gülen İngiltere bu mücadelede bir sürprize izin vermek istemiyor. İsveç-İngiltere arasındaki rekabet ilk olarak 95 yıl önce başlamıştır.

1923’te İlk Maç

İsveç-İngiltere, tarihteki ilk mücadelelerini 21Mayıs 1923’te oynadılar. İsveç’in ev sahipliği yaptığı Stockholm’daki bu hazırlık maçında, İngiltere ilk yarıyı 3-1 önde kapattı ve ardından 4-2 kazanarak, mücadele ilk maç ve ilk İngiltere galibiyeti olarak tarihe geçmiştir.

Eşitliği Kim Bozacak

İsveç-İngiltere 7 Temmuz’da oynayacakları mücadele ile 24. karşılaşmalarını yapacaklardır. Geride kalan 23 maçta ise eşitlik gözükmektedir. İsveç-İngiltere arasında bugüne kadar oynanan 23 maçta İsveç ve İngiltere 7’şer galibiyeti bulunmakta, geriye kalan 9 maç ise beraberlik ile sona ermiştir. İngiltere, İsveç karşısında 35 gol atarken, İsveç İngiltere karşısında 31 gol atmıştır.

İsveç’in 12 Maçlık Yenilmezliği

İsveç, İngiltere ile 1979-2006 yılları arasında oynanan 12 maçta hiç yenilgi görmemiştir. İngiliz ekibine karşı uzun yenilmezlik serisi elde eden İsveç bu süreçte 12 maçta 4 galibiyet 8 beraberlik elde etmiştir. Yapılan bu mücadelelerde İsveç 13 gol atarken, kalesinde 9 gol görmüştür.

İsveç 51. Mücadelesinde

Dünya Kupasında 12. Kez boy gösteren İsveç, şampiyona tarihinde 51. maçına çıkacak. İsveç oynadığı mücadelede 19 galibiyet, 13 beraberlik ve 18 yenilgi ile yollarına devam ederken, oynadığı maçlarda 80 gol atarken, kalesinde 71 gol gördü.

İngiltere 67. Mücadelesinde

İngiltere dünya Kupası tarihinde 66 maça çıktı. İngiltere çıktığı bu maçlarda 28 galibiyet, 21 beraberlik ve 17 yenilgi yaşamıştır. Dünya kupası tarihinde 88 gol atarak, kalesinde 60 gol gördü. İngiltere 15. Kez Dünya kupası heyecanı yaşamaktadır.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker